Alexander Rybak Türkiye FanClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alexander Rybak Türkiye FanClub

AnasayfaDuyurularGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Trendy Dergisinden Alexander Rybak

2 posters
YazarMesaj
alex_ander

alex_ander

Trendy Dergisinden  Alexander Rybak Empty
MesajKonu: Trendy Dergisinden Alexander Rybak   Trendy Dergisinden  Alexander Rybak Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 11:22 am

Terk edildi meşhur oldu

Eurovision 2009 Birincisi Alexander Rybak, yeni sevgilimiz olan ve sempatikliğiyle dikkatleri üzerine çeken Alexander’la ilgili bilgileri öğrenme vakti geldi !

Alexander, 13 Mayıs 1986 Minsk, Sovyetler Birliği’nde (Şimdiki Belarus) dünyaya geldi. Keman sanatçısı olmanın yanında aynı zamanda şarkı, söz yazarı ve oyunculuk gibi kabiliyetlere de sahip olan Alexander keman çalmaya 5 yaşındayken başlamış. Aynı zamanda piyano da çalabilen Alexander’ın annesi Natalia Valentinovna Rybak ünlü bir piyanist. Babası Igor Alexandrovich Rybak ise Norveç’te çok tanınan bir keman sanatçısı. Alexander; “Eğlendirmeyi her daim sevdim ve bu bir şekilde sanki benim ilahi görevim” diyor. Norveç’in Popstar yarışması sayılan “Idol: Jakten på en superstjerne” (İdol: Bir Süperstar Aranıyor) yarışmasına katılan Alexander yarı finale kadar çıkmayı başarmış ama Eurovision’da gösterdiği başarıyı orada yakalayamamış.

REKOR KIRDI

Alexander, şarkısı Fairytale (Peri Masalı) ile kırılması zor bir rekora imza atarak, Lordi grubunun 292 puanla elinde bulundurduğu en yüksek puan rekorunu 387 puan toplayarak kırdı. Bu puanla birlikte Rybak, ikinci gelen İzlanda’dan 169 puan ve rekorun eski sahibi Lordi grubundan 95 puan fazla almış oldu.

“BEN OLSAM OYUMU İZLANDA’YA VERİRDİM”

Rybak gazetecilere yaptığı açıklamada; “Gerçekçi olmam gerekirse benim şarkım, yarışmaya katılan şarkılar arasında en iyisi değildi. Bana göre en iyisi İzlanda idi. Türkiye de çok iyiydi. Hadise çok iyi performasyon sergiledi ve hak ettiği puanları aldı” dedi.

“FAIRYTALE” KİME YAZILDI?

Alexander Rybak, Eurovision’da birinci olan şarkıyı onu başka bir erkek için terk eden sevgilisi için yazmış! Bu kişi de onu Bjornar Hopland adlı bir erkek için terk eden sevgilisi Ingrid Berg Mehus! Alexander’ın eski sevgilisi Ingrid de onun gibi müzisyenmiş. 5 yıl ilişki yaşayan çift daha sonra araya ihanet girince ayrılmışlar. Alexander bu şarkıyı bir dağın zirvesinde otururken kemanıyla bestelemiş.

Ingrid Berg Mehus, Norveç basınının bir numaralı gündem maddesi olunca; “Şu anda Bjornar Hopland ile nişanlıyım ve bu konuda söyleyeceğim her şey nişanlımı çok üzer” açıklaması yaptı.

ALEXANDER HAKKINDA

*Alexander Rybak, 17 yaşına kadar hiç şarkı söylememiş.
*Kendisine domates fırlatılmadığı sürece şarkı söylemenin paha biçilemez bir duygu olduğunu düşünüyor.
*Alexander Rybak yoğun çalışmaların arasında rahatlamak için bilgisayar oyunlarına sarılıyormuş.
*İnsanların gözünde hiçbir zaman Sting, Andrea Bocelli ya da Michael Jackson düzeyinde görüleyemeceğini düşünüyor.
*Hard rock dinlemeyi seviyor.
*Yarışma öncesi şarkısının favoriler arasında gösterilmesi onu korkutmuş.
AnGeL_ReBeLde

AnGeL_ReBeLde

Kova Ejderha

MesajKonu: Geri: Trendy Dergisinden Alexander Rybak   Trendy Dergisinden  Alexander Rybak Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 1:37 pm

Başlıklara dikkat edelim Wink
http://alex-rybaktr.yetkinforum.com
alex_ander

alex_ander

MesajKonu: Geri: Trendy Dergisinden Alexander Rybak   Trendy Dergisinden  Alexander Rybak Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 1:39 pm

tamam uyarı için teşekkürler Shocked

Trendy Dergisinden Alexander Rybak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alexander Rybak - Poster Haberleri
» Alexander Rybak - Albüm haberleri
» Alexander Rybak Hakkında Bilgiler..
» Alexander Rybak, 6 HAZİRAN'da Romanya Müzik Ödülleri'nde Konuk..
» Alexander Rybak'in 'Peri Masalı' indirme rekorları kırıyor